Wyprawka szkolna 2023 – jakie rzeczy będą potrzebne dziecku?

Opublikowane: 2023-08-30

Gdy mija połowa wakacji i zmieniamy kartkę w kalendarzu na sierpień – w głowach rodziców i ich pociech już zaczyna kiełkować myśl, że za jakiś czas rozpocznie się nowy rok szkolny. A skoro mamy jeszcze sporo czasu, to warto porządnie się przygotować! Końcówka okresu wakacyjnego nieraz upływa pod znakiem kompletowania wyprawki do szkoły – warto podejść do tego tematu z pełnym zaangażowaniem.

Co powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej w 2023 roku? Co będzie potrzebne do szkoły naszym najmłodszym, którzy zaczynają kolejną klasę lub po raz pierwszy przekroczą mury podstawówki? Zebraliśmy dla Was najważniejsze kwestie!

Podstawowe elementy wyprawki szkolnej na 2023 rok

Jakich rzeczy potrzebnych do szkoły nie może zabraknąć w wyprawce?

Najważniejsze przybory

Droga do szkoły to nie to samo bez plecaka, prawda? A w plecaku powinny się znaleźć wszelkie podstawowe akcesoria, które pozwolą na uporządkowanie wszystkiego, co dziecko niesie ze sobą do szkoły. Wśród nich z pewnością znajdzie się piórnik wraz z odpowiednim wyposażeniem czy wszelkiego typu wyposażenie, dzięki któremu pociecha zabierze ze sobą przyszykowany w domu prowiant: pudełko śniadaniowe, bidon czy termos.

Podręczniki

W idealnej sytuacji to szkoła zapewnia uczniom wszelkie materiały niezbędne do nauki. W większości przypadków jednak rodzice muszą zatroszczyć się o zakup podręczników, z których korzystają dzieci w danej placówce. Dlatego przy tym punkcie wyprawki szkolnej na 2023 rok warto wręcz postawić wykrzyknik – podejdźmy do tematu skrupulatnie i zorientujmy się, jak wygląda sytuacja w szkole naszego dziecka.

lista rzeczy do szkoły

Artykuły papiernicze

Więc dzieci mają już książki i plecki niezbędne do zabrania ich ze sobą. Co dalej? Podstawową listę rzeczy do szkoły będą zamykać przedmioty, które umożliwią im aktywną pracę na lekcji. Zeszyty i długopisy to oczywistość. Nie możemy jednak zapomnieć o przyborach kreślarskich niezbędnych na lekcjach geometrii czy farbach, pisakach i innych akcesoriach, które dziecko wykorzysta na plastyce!

Dlaczego nie może zabraknąć odblasków w wyprawce szkolnej?

To, co dzieci robią w trakcie zajęć w salach lekcyjnych to jedno – ale do szkoły trzeba też bezpiecznie dotrzeć i ze spokojem z niej wrócić. Właśnie dlatego odblaski są naszym zdaniem absolutnie kluczowym elementem wyprawki szkolnej.

Wspomniany wyżej plecak warto oznaczyć drobnym, odblaskowym gadżetem, który w żaden sposób nie zaburzy jego funkcjonalności, a może bardzo pozytywnie wpłynąć na widoczność ucznia, który musi wracać do domu w słabych warunkach oświetleniowych. Zawieszki odblaskowe lub breloki odblaskowe bez trudu przypniemy do plecaka naszej pociechy. Podobnie możemy wykorzystać znaczki odblaskowe – mają formę przypinki, dlatego dopasujemy je też do odzieży wierzchniej. Jeśli powierzchnia na to pozwala, możemy też wykorzystać naklejki odblaskowe.

Samozaciskowe opaski odblaskowe to również dodatek, który często spotkamy na rękawach uczniów spacerujących do lub ze szkoły w półmroku i możemy z pewnością dopisać go do wyprawki szkolnej na 2023 rok. Często bywają rozdawane przy okazji okolicznych spotkań w szkole (np. z policjantami), ale nie czekajmy na szczególną okazję – to uniwersalne akcesorium, w które warto wyposażyć dziecko już teraz.

rzeczy potrzebne do szkoły

A co z najmłodszymi, których nie chcemy ubierać w kamizelki, ale zależy nam na większej powierzchni odblasku? Nieco większą widoczność, niż w przypadku zawieszek mogą zaoferować maskotki odblaskowe. Worki odblaskowe na strój sportowy także mogą posiadać odblask! A jeśli potrzeba nam elementu, który w całości będzie oferował mocny odblask – możemy też kupić dziecku czapkę odblaskową.

Zapamiętaj tę listę rzeczy potrzebnych do szkoły!

Jeśli zastanawialiście się, co jest potrzebne do szkoły naszym najmłodszym, którzy zaczną zmagać się z kolejnym rokiem nauki oraz przepraw do i ze szkoły – mamy nadzieję, że powyższa lista nieco rozjaśniła tę kwestię. I to dosłownie – pamiętajmy bowiem, że wyprawka szkolna to nie tylko książki i zeszyty, ale też akcesoria, które sprawią, że nasze dziecko będzie bezpieczne w drodze do domu!

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK