Prezent dla pierwszoklasisty. Pomysł na upominek

Opublikowane: 2022-08-31

Rozpoczęcie nauki to ogromne przeżycie dla każdego pierwszaka. W końcu wiąże się to ze zmianą dotychczasowej placówki i nowymi obowiązkami. Dlatego warto uprzyjemnić dziecku ten moment, a do tego zmotywować do uczenia się, dalszego wysiłku, a także do wzmożonej pracy. Dzięki temu z jeszcze większą przyjemnością będzie oczekiwać tego dnia. Ważne jest tylko to, żebyś wybrał dobry upominek dla pierwszoklasisty ? dowiedz się, co sprawdzi się najlepiej.

Jaki prezent dla pierwszoklasisty? 5 inspiracji

Ciekawy i praktyczny plecak

Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego możesz skutecznie rozbudzić w dziecku chęć do nauki. W tym celu koniecznie zabierz go na zakup książek i wszystkich potrzebnych akcesoriów. Poza tym podaruj mu plecak. Koniecznie zwróć uwagę na to, aby był nie tylko funkcjonalny, ale też zachęcał swoim wyglądem. Po prostu postaw na tornister z ulubioną postacią z bajki, książki, komiksu czy filmu. Wtedy dziecko z jeszcze większą radością będzie go nosić. Jeśli chcesz wykorzystać ten pomysł na prezent dla pierwszoklasisty, to zainteresuj się plecakami, które zadbają o jego bezpieczeństwo. Możesz to zrobić, jeśli zdecydujesz się na plecak odblaskowy.

Odblaskowe zawieszki

Chcesz, żeby upominek dla pierwszoklasisty był naprawdę praktyczny? Zatem postaw na odblaskowe zawieszki w różnych zabawnych kształtach. Dziecku na pewno spodobają się takie ozdoby, bo sprawią, że jego tornister będzie się wyróżniał i zyska bardziej indywidualny charakter. Jednocześnie zwiększysz jego bezpieczeństwo na drodze czy na chodnikach. Szczególnie jest to ważne, jeśli pierwszoklasista samodzielnie wraca do domu.

Książki lub komiksy

Twoje dziecko lubi czytać książki? W takim razie zdecyduj się właśnie na taki prezent dla pierwszoklasisty. W ten sposób nie tylko zachęcisz go do dalszego rozwoju, ale przede wszystkim podarujesz naprawdę trafiony upominek. Ciekawą alternatywą są również komiksy bądź książki graficzne. Na pewno nie będziesz też mieć problemów ze znalezieniem pozycji odpowiedniej dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jeśli jednak nie masz pomysłu na książkę, to postaw na klasykę, czyli ?Anię z Zielonego Wzgórza?, ?Braci Lwie Serce?, ?Harry?ego Pottera? lub ?Stowarzyszenie Magicznych Jednorożców?. Koniecznie zaangażuj się w ich czytanie, a sprawisz dziecku jeszcze większą radość.

Latawiec

Zastanawiasz się, jaki prezent dla pierwszoklasisty wpłynie pozytywnie na jego rozwój, a do tego zachęci do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu? Z tym zadaniem doskonale poradzą sobie latawce. Dodatkowo jest to doskonała rozrywka dla całej rodziny ? wystarczy, że znajdziesz dobre miejsce i poczekasz na odpowiednią pogodę. Koniecznie wybierz też kolorowy latawiec, dzięki czemu jeszcze łatwiej będzie można go dostrzec na niebie. Idealnie sprawdzą się też warianty we wzory lub te z ulubionymi postaciami ? szczególnie popularne są modele, przedstawiające Hello Kitty.

Telefon

Pomysł na prezent dla pierwszoklasisty powinien być funkcjonalny, a do tego zwiększać bezpieczeństwo dziecka. Dlatego to dobry moment na podarowanie pierwszego telefonu. Postaw na najprostsze modele ? doskonale sprawdzą się też te używane. Dzięki temu zaczniesz uczyć malucha odpowiedzialności za swoje rzeczy, a jednocześnie nie będziesz mieć problemów ze skontaktowaniem się z nim. Dla wielu dzieci to bardzo ważne, bo czują się wtedy dużo pewniej. Szczególnie powinieneś przemyśleć ten wybór, jeśli Twój pierwszak samodzielnie wraca do domu ? nawet gdy musi pokonać naprawdę niewielką odległość.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK