Jak własnoręcznie zrobić odblask dla dziecka? Najlepsze porady

Opublikowane: 2024-02-19

Bezpieczeństwo dziecka na drodze jest najważniejszą sprawą i jeśli zastanawiasz się nad tym, jak zrobić odblask, na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Odpowiednie oznakowanie za pomocą odblaskowych świateł jest ogromnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy Twojemu dziecku zdarza się na przykład wracać ze szkoły w godzinach, w których na zewnątrz robi się ciemno. Własnoręczne wykonywanie odblasku może być świetną zabawą, a jednocześnie stworzyć okazję do rozmowy z dzieckiem o przepisach ruchu drogowego. Jak zrobić odblask do szkoły, który sprawi, że Twoje dziecko będzie odpowiednio widoczne dla przejeżdżających pojazdów nawet w niesprzyjających warunkach? Przeczytaj nasze porady!

Jak zrobić odblask z folii aluminiowej?

Folia aluminiowa świetnie sprawdza się w roli odblasku. Jej lśniąca powierzchnia bardzo dobrze odbija światło, co może być wykorzystywane także w przypadku fotografii. Aby zrobić odblask z folii aluminiowej, pamiętaj o kilku istotnych rzeczach:

  • po pierwsze, odpowiednio odblaskowa jest tylko lśniąca strona folii aluminiowej. Matowa nie jest w stanie dobrze odbijać światła;
  • po drugie, folia aluminiowa łatwo się gniecie i trudno sprawić, aby jej powierzchnia była całkowicie gładka. Jeśli Ci na tym zależy, użyj czegoś ciężkiego, aby docisnąć folię do powierzchni, na której chcesz umieścić odblask. Dobrym pomysłem będzie na przykład dociśnięcie jej książką;
  • po trzecie, wybierz odpowiedni klej do powierzchni, na której chcesz, aby znalazł się wasz odblask z folii aluminiowej. Jeśli tworzycie odblask z tektury, zwykły, szybkoschnący klej szkolny powinien wystarczyć. Jeśli z kolei do zrobienia odblasku użyjecie na przykład tkaniny, dobierzcie do niej specjalny rodzaj kleju.

Teraz pozostaje już tylko skorzystanie z wyobraźni! Przyklejaj z dzieckiem folię aluminiową powoli, aby uniknąć powietrza, które może ewentualnie dostać się pod jej powierzchnię. Następnie dziurkaczem stwórzcie w waszym nowym odblasku otwór, przez który przeciągnięcie grubą nitkę lub łańcuszek. Teraz już tylko wystarczy przywiesić go w odpowiednim miejscu, na przykład przy plecaku dziecka lub z przodu, na zamku od kurtki.

Jeśli nie masz folii aluminiowej, możesz z powodzeniem zrobić tego rodzaju odblask również z neonowego papieru kolorowego!

Pamiętaj, że odblaski stworzone z folii aluminiowej i tektury czy papieru nie sprawdzą się podczas deszczu czy śniegu. W tej sytuacji warto postawić na inne rozwiązanie.

Gadżety odblaskowe w różnych kolorach

Odblaski dla dzieci – jak zrobić je z innych materiałów?

Poza folią aluminiową istnieją różne materiały, które dobrze sprawdzają się jako odblaski. Świetną alternatywą mogą być na przykład specjalne taśmy odblaskowe. Bardzo często są one samoprzylepne i można je przykleić bezpośrednio do ubrania, na przykład wokół rękawów kurtki. Istnieją również takie, które mocuje się za pomocą żelazka – pamiętaj, aby powierzchnia ubrania, na które naprasowujesz taśmę, była w pełni gładka.

Innym sposobem na to, jak zrobić odblask, jest wykorzystanie tak zwanych glow sticków. Ich działanie jest naprawdę proste – wystarczy złamać glow stick aby doszło do wymieszania fluorescencyjnej cieczy znajdującej się w środku i przedmiot zaczyna emitować jaskrawe, neonowe światło. Należy jednak pamiętać, że glow stick to rozwiązanie chwilowe i bardzo szybko traci swoją zdolność działania.

Robienie odblasków DIY z dziećmi może okazać się świetną zabawą! Zawsze dbaj jednak o to, żeby przetestować działanie odblasku, zanim dziecko zacznie go stosować. A jeśli DIY nie jest dla Ciebie i chciałbyś skorzystać z gotowego rozwiązania, sprawdź, jak wybrać odblaski dla swojego dziecka.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK