Co zabrać na wycieczkę rowerową? Zobacz, jak się przygotować

Opublikowane: 2022-04-19

Przejażdżka rowerem to doskonała okazja do zwiedzenia okolicy, poznania zupełnie nowych miejsc, a także zobaczenia z innej perspektywy popularnych zabytków, lasów czy parków. Jednak taka wyprawa wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego sprawdź, co zabrać na wycieczkę rowerową, aby była udana, przyjemna i bezpieczna.

Wyprawa rowerowa ? co zabrać ze sobą?

Bez względu na to, czy organizujesz dłuższe lub krótsze wycieczki rowerowe, to i tak musisz zadbać o odpowiednie wyposażenie, pożywienie bądź sprzęt, który ułatwi Ci pokonywanie nawet trudniejszych odcinków trasy. Właśnie z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie listę rzeczy i akcesoriów, przydatnych w trakcie takiej wyprawy!

Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo

Wybierasz się na dłuższą wycieczkę rowerową i zastanawiasz się co zabrać? To szczególnie na takich wyprawach jeszcze ważniejsze jest to, żebyś zadbał o swoje bezpieczeństwo. Dzięki temu nawet wieczorne pokonywanie kolejnych kilometrów stanie się dla Ciebie przyjemniejsze. W takim przypadku przydadzą Ci się odblaski dla rowerzystów ? nie tylko takie w postaci zawieszek odblaskowych na plecak. Dobrze sprawdzą się również elementy odblaskowe na nogawkach lub butach, a także na rękach. Wówczas kierowcy, piesi bądź inni uczestnicy ruchu dostrzegą Cię bez względu na stronę, a po jakiej będą się poruszali.
Gdy zastanawiasz się, co zabrać na wyprawę rowerową, to w sposób kompleksowy zadbaj o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo. Dlatego zabierz ze sobą kask oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Z nimi upadek na pewno będzie mniej bolesny, a wycieczka nie skończy się kontuzją.

co zabrać na wycieczkę rowerową

Pożywny i smaczny prowiant

Kolejnym ważnym elementem wyposażenia każdej rowerowej wyprawy jest smaczny prowiant. Zadbaj o to, żeby zabrać ze sobą pożywne przekąski, które dodadzą Ci mnóstwo energii, a zarazem skutecznie nasycą. Wtedy nawet ciągły ruch i kolejne kilometry nie sprawią, że nieustannie będzie Ci towarzyszyć uczucie głodu. Możesz też jeszcze przed wyjazdem przygotować sobie domowe przekąski. Takie danie na pewno będą smaczne i zgodne z Twoim gustem.

Jeśli nie chcesz brać ze sobą zbyt wiele bagażu, to wystarczy, że zapakujesz tylko drobne przekąski typu batony z dużą zawartością białka, banany, sucharki, orzechy i pokrojone warzywa. Na bardziej sycące posiłki możesz zatrzymać się w przydrożnych restauracjach. Jednak koniecznie przygotuj sobie wcześniej listę godnych polecenia miejsc, abyś wiedział, jak poprowadzić trasę wycieczki.

Awaryjne narzędzia do naprawy roweru

Chcesz wiedzieć, co warto zabrać na wyprawę rowerową, jeśli ma ona trwać kilka dni czy nawet tygodni? Wtedy koniecznie weź ze sobą narzędzia, które posłużą Ci w razie awarii jakichś części. Szczególnie jest to ważne w przypadku koła, hamulców, przerzutek, świateł. Każdy z tych elementów wpływa nie tylko na jakość jazdy, ale również na Twoje bezpieczeństwo. Dlatego koniecznie przygotuj się na ewentualne problemy i awarie w trakcie drogi. Dzięki temu nie będziesz musiał usilnie szukać miejsc, gdzie naprawisz swój rower.

Ciekawym sposobem na jeszcze większe bezpieczeństwo i komfort podczas dłuższej jazdy rowerem jest zabranie ze sobą zapasowych części ? szczególnie tych najważniejszy. Choć może to zakończyć się sporym nadbagażem. Możesz też zrobić listę alternatywnych rozwiązań, np. w razie awarii lamp szybko zamontuj większe odblaski ? zawieszki odblaskowe twarde lub naklejki odblaskowe na odzież. Wówczas na pewno będziesz widoczny na drodze, a do tego odblaski są lekkie i nie zajmują zbyt wiele miejsca w plecaku, więc zawsze możesz mieć przy sobie zapas kilku sztuk.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK