Jaki brelok do plecaka dla dziecka wybrać?

Opublikowane: 2023-01-17

Jesień i zima to pory roku, kiedy musisz jeszcze bardziej zwrócić uwagę na bezpieczeństwo dziecka. Szczególnie jeśli wraca na piechotę ze szkoły po nieoświetlonych drogach. Wtedy kluczowe znaczenie ma brelok lub odzież z odblaskami, bo znacznie zwiększa widoczność na drodze i chodniku. Dlatego dowiedz się, jaki brelok do plecaka dla dziecka warto wybrać, aby był skuteczny.

Brelok do plecaka dla dzieci ? 5 najważniejszych cech

Ciekawy kształt

Atrakcyjny wygląd sprawi, że dzieci z jeszcze większą chęcią będą zawieszały odblaski do plecaka. Dlatego zdecyduj się na ciekawy design, który będzie dostosowany do jego wieku, zainteresowań czy motywu na tornistrze. Ogromną popularnością cieszą się zawieszki odblaskowe miękkie w kształcie ulubionych zwierząt ? psów, kotów, biedronek, kaczek, koni, świń, krów, małp czy owiec. Możesz też postawić na odblaski gruszki, słonie, pandy czy uśmiechnięte buźki.

Nastolatkom z pewnością spodobają się bardziej uniwersalne modele np. twarde zawieszki odblaskowe w kształcie gwiazdek, serc, koniczyn, kół lub kwadratów.

brelok do plecaka dla dzieci

Solidny uchwyt breloka

Choć wygląd zwiększa atrakcyjność odblasku, to kluczowe znaczenie ma to, żeby zawieszka do plecaka dla dziecka była wykonana z solidnego materiału. Szczególną uwagę zwróć na rodzaj uchwytu, ponieważ to właśnie on sprawi, że brelok będzie dobrze zaczepiony do tornistra. Najczęściej wybierana jest wersja z łańcuszkiem kulkowym, ponieważ ma ciekawy wygląd, a do tego ułatwia zawieszenie do zamka bądź innego elementu na plecaku.

Wśród innych rodzajów uchwytów znajdziesz m.in. karabińczyki z kółkiem bądź standardowe wersje. Takie modele pozwalają na szybkie zawieszenie, a w razie konieczności nie będziesz mieć problemów z ich zdjęciem i dołączeniem do innego tornistra.

 Atrakcyjne kolory odblasku

Skoro wiesz już, jak ważny jest wygląd breloka do dziecięcego plecaka, to podczas wyboru odpowiedniego modelu zwróć też uwagę na jego barwę. Z pewnością maluch lub nastolatek ma swój ulubiony kolor, dlatego warto wziąć pod uwagę gust osoby, która będzie korzystała z zawieszki. Możesz również kierować się ogólnym wyglądem plecaka, a wtedy zyskasz pewność, że razem z brelokiem tworzą spójną i naprawdę efektowną całość.

Do dyspozycji masz wiele ciekawych kolorów, ale wśród najpopularniejszych są podstawowe barwy typu żółty, pomarańczowy, zielony, fioletowy, różowy, niebieski oraz czerwony. Dobrym rozwiązaniem są także wielokolorowe modele.

zawieszka do plecaka dla dziecka

Widoczny brelok w odpowiednim rozmiarze

Zawieszka do plecaka dla dziecka może mieć naprawdę różny rozmiar, dlatego pamiętaj o tym, żeby wybrać model, który będzie dobrze widoczny. Mniejszy gadżet będzie się dobrze prezentował i spełniał swoją funkcję przy torebce lub niewielkim plecaku. Znowu nieco większa wersja to idealne rozwiązanie w przypadku dużego tornistra. Dzięki temu zyskasz pewność, że brelok będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Standardowy odblask ma od 50 do 70 mm. Jednak wiele zależy od tego, na jaki wzór chcesz się zdecydować.

Dopasowany rodzaj odblasku

Choć brelok do plecaka dla dzieci to najpopularniejsze rozwiązanie, to nie musisz się decydować jedynie na ten rodzaj. Oczywiście warto skorzystać z kilku różnych odblasków, aby maksymalnie poprawić bezpieczeństwo ucznia. Ciekawym rozwiązaniem są również naklejki odblaskowe na odzież. To też dobry sposób nagradzania dziecka za osiągnięcia w nauce. Tym bardziej że ten rodzaj odblasku ma tak wiele atrakcyjnych kształtów. Poza tym naklejka z pewnością będzie się dobrze trzymać na powierzchni plecaka.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Vote count: 1

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK