Co spakować dziecku na kolonie? Dodatki, o których warto pamiętać

Opublikowane: 2022-08-31

Planując pierwszą kolonię w życiu dziecka, warto zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Plecak powinien zawierać wszystkie elementy wskazane przez organizatora kolonii. To bardzo ważne ? podczas różnych organizowanych wyjazdów są potrzebne inne akcesoria. Wśród rzeczy, są jednak rzeczy, które muszą znaleźć się jednak w każdym bagażu. O czym pamiętać planując pierwszą i kolejne kolonie dziecka? Podpowiadamy.

Co spakować dziecku na kolonie?

Większość organizatorów kolonii przygotowuje poradniki, co należy spakować na kolonię. Taka lista niezbędnego ekwipunku jest znacznym ułatwieniem dla rodziców. Rodzice powinni przygotować dziecku wszystkie elementy wskazane w liście, aczkolwiek dobrze jest dodać również akcesoria zwiększające bezpieczeństwo malucha w różnych warunkach.

Wśród podstawowych akcesoriów powinny się znaleźć:

  • odzież – koszulki, spodnie, jak i bielizna, buty, mundur, ciepła bluza, kurtka itd., ważne by ich ilość i rodzaj były dopasowane do długości wyjazdu i planowanej pogody,
  • akcesoria do spania – śpiwór, karimata, pidżama,
  • apteczka – środki opatrunkowe, a także środki przeciw komarom i na ugryzienia,
  • kosmetyczka – czyli kosmetyki, ręcznik, papier toaletowy itp.,
  • jedzenie – przekąski/kanapki na podróż, prowiant, ale także menażka, niezbędnik, płyn do naczyń i gąbka, ściereczka,
  • kolonijne – sprzęt potrzebny do obozowego życia i zajęć: scyzoryk, kompas, latarka czołówka, krzesiwo, sznurek itd.
  • inne – mapa, dokumenty i pieniądze, notes, długopis.

Dzięki posegregowaniu wszystkich elementów na grupy dużo łatwiej spakować wszystkie akcesoria i uporządkować je w plecaku.

O czym jeszcze pamiętać?

Podczas każdej kolonii, ale też każdego wyjazdu na wakacje, urlop czy inne wyprawy, warto zadbać o odblaski. Szeroki wybór odblasków pozwala znaleźć idealne, dopasowane do dziecka, ale też sytuacji. Jeśli zastanawiasz się co dać dziecku na kolonię, to w kategorii odblasków doskonale sprawdzą się opaski odblaskowe, breloki odblaskowe, zawieszki odblaskowe, odblaskowe klipsy magnetyczne, a nawet czapki i chusty odblaskowe. Dzięki nim zarówno podczas spacerów w dzień, jak i wieczorami, maluch jest właściwie widoczny, a tym samym bezpieczny.

co spakować dziecku na kolonię
Wybierając odpowiednie odblaski dla dziecka na kolonie, warto zwrócić uwagę na ich jakość. Powinny one zapewniać właściwy odblask – te niskiej jakości nie są właściwie widoczne, a w efekcie wymagają częstszej wymiany na nowej.

Jak dobrze spakować plecak na kolonie?

Planując pakowanie plecaka na kolonie, warto dokładnie przemyśleć kolejność wkładania rzeczy. Na samej górze powinny się znaleźć te planowane do wykorzystania podczas podróży, a na samym dole te, które będą wykorzystywane już w trakcie pobytu w ośrodku.

co dać dziecku na obóz

Warto również zwrócić uwagę na ciężar rzeczy – te lżejsze powinny znaleźć się na górze, rzeczy cięższe powinny znaleźć się na dole plecaka, bliżej pleców. Warto również odpowiednio poskładać ciuchy – zrolowana odzież nie tylko się nie gniecie, ale też jest łatwiejsza w zapakowaniu.
W przypadku konieczności zabrania dużej liczby elementów, warto sprawdzić, czy niektóre z nich nie można włożyć jedną w drugą – wówczas pozwala to zaoszczędzić sporą ilość cennego miejsca.

Wszystkie drobne akcesoria jak portfel, dokumenty, słuchawki czy telefon warto umieścić w kieszonkach bocznych, gdyż zapewnią one łatwiejszy dostęp do nich. Duże akcesoria jak np. śpiwór czy karimata warto przypiąć do troków, które znajdują się na zewnątrz plecaka.

Pierwsze pakowanie plecaka na kolonie może wydawać się kłopotliwe i stresujące – z czasem jednak i dziecko, i rodzice dochodzą do wprawy. Dość często rodzice tworzą zestaw akcesoriów na kolonię, który jest tylko wykorzystywany w tym celu. Dzięki temu mają pewność, że dziecko zabierze wszystko, co niezbędne. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku dzieci, które często wyjeżdżają na różnego rodzaju kolonie i obozy.

Czy ten post był pomocny?

0 / 5. Vote count: 0

Bądź pierwszym który oceni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMIStrona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK